Сьогодні Китайський Новий рік, а отже саме час дізнатись трохи більше про традиції пов’язані з цим святом!

Чунь цзе, Свято весни, Новий рік за місячним календарем – все це назви одного свята, що відзначається в дату другого молодика після зимового сонцестояння (21 грудня). Цього року святкуємо Китайський Новий рік 1 лютого.

Згідно з легендою, у давньому Китаї жило чудовисько Нянь, що напередодні нового року нападало на села. Врятуватись від лиха допоміг мандрівний старець, який знав, що чудовисько боїться червоного кольору і гучних звуків, тому зустрів його з петардами та хлопавками.

Святкування Китайського нового року триває цілих 15 днів. Це період, коли люди зустрічаються з рідними, готують цзяоцзи (китайські пельмені), прикрашають свої будинки перевернутим ієрогліфом 福 — щастя, благополуччя. Чому перевернутим? Тому що 倒 — «перевернутий» співзвучний ієрогліфу 到 — «приходити». З цієї нагоди викладачі і студенти запросили щастя у ВНТУ!

Ректор ВНТУ Віктор Біліченко святкує Китайський Новий рік в Інституті Конфуція

Приготування святкових цзяоцзи